Od 1. do 3. júla 2020 v sa opäť uskutočnili v Dome MS Galanta dlho očakávané Tvorivé dielne pre deti. Skupina asi 20 detí sa stretávala v doobedných hodinách, aby sa venovali  tvorivým technikám.

Každý deň modelovali z hliny a potom pracovali s našou mladou lektorkou Katkou. Servítkovali, maľovali kamene, ale hlavne sa učili vytvárať rôzne druhy náramkov priateľstva.

Z hliny si každý vytvoril reliéf na tému „strom“, druhý deň sme vyrábali úžitkové misky, ktoré si po vysušení a vypálení v peci, môžu vyzdvihnúť a zobrať na pamiatku domov.

Tretí deň si každé dieťa donieslo biele tričko, ktoré si menšie deti vymaľovali fixkami ale väčšina detí si tričko pod vedením Katky batikovala.

Okrem toho sme mali každý deň „10 minutovku informácií“, kde sa deti dozvedeli základné veci, ktoré by mal ovládať každý občan SR. Hovorili sme o štátnych symboloch SR, o tom, že v Galante máme Gymnázium, ktoré nesie meno Janka Matušku, základné údaje o MS a absolvovali sme aj prehliadku Keramickej dielne, kde sme sa venovali téme –  práce s hlinou a tradičným ľudovým zručnostiam.

Posledný deň sme mali krátky kvíz, kde mali deti možnosť získať za správne odpovede darčekové predmety. Ale ocenení boli nakoniec všetci, každé dieťa si odnieslo záložku do knihy s textom hymny SR, obrázkom Janka Matušku ako autora textu našej hymny aj s informáciami o ňom a ceruzku do školy so symbolom nášho hlavného mesta Bratislavy.

Tri dni tvorivosti rýchlo ubehli, ale už sa pripravujú Tvorivé dielne na august 2020. Pozývame deti na Tvorivé dielničky, ktoré sa uskutočnia v týždni od 17 do 21. augusta 2020, v rámci projektu TAPI pre Galantu. V rámci tohto výročného V. ročníka sme pripravili aj Tvorivé dielne – ATELIÉR ŠPECIÁLNYCH UMELECKÝCH TECHNÍK pre dospelých, ktorý sa uskutoční od 24 do 26. augusta, vždy od 17 do 19:00 hod, pod odborným vedením profesionálnych výtvarníčok v Dome MS Galanta.

Tešíme sa na stretnutie s Vami.

Zlatica Gažová

                                                             riaditeľka Domu MS Galanta