Dom Matice slovenskej v súťaži o najlepší tradičný recept našich predkov

Dom Matice slovenskej v Galante prijal pozvanie do Súťaže o najlepšiu klobásu, ktorú už po ôsmy krát zorganizoval SZZP Kajal. Nepodarí sa nám zúčastniť sa každý rok, ale za posledných osem rokov sme bojovali o dobré meno Matice slovenskej už tretíkrát.

Zvládli sme to s podporou MO MS Veľké Úľany, ktoré do súťaže nominovalo priamo predsedu MO MS Michal aj s manželkou Grétkou. Dom MS som zastúpila ja a moje dve sestry, Anka a Beata. Vytvorili sme 5 členný tím, ktorý si priniesol mäso, všetky ingrediencie a recept na výbornú Komlóšsko – Pitvarošskú Dolnozemskú klobásu a myslím že sa nám to aj podarilo. Klobása bola skvelá, mohli sme pohostiť aj podporný tím z MO MS Galanta a našich sympatizantov.

Celkovo sa v DK Kajal, stretlo 22.2.2020 poobede o 14-tej 7 súťažných družstiev:

SZZP Kajal, Poslanci obce Kajal, Poľnohospodárske družstvo Topoľnica so sídlom v Kajali, Autoservis, Klobáskový klub Sládkovičovo, Klobásová manufaktúra Neded a Matica Galanta.

Konkurencia bola veľká, lebo minimálne Sládkovičovo a Neded zvykne súťažiť aj v Maďarsku a v Srbsku. Ale nenechali sme sa zahanbiť. Na to, že sme bojovali štyri ženy a jeden muž sme sa umiestnili na výbornom druhom mieste v príprave čerstvých klobás.

Súťažilo sa aj o najlepšiu suchú klobásu a tam boli jednoznačnými víťazmi KM Neded.

Hlavní organizátori mali súťaž skvelo pripravenú. Na predaj mali pre všetkých klobásku, rôzne koláče, kávu, nealko, do tanca aj na počúvanie mali hudobnú produkciu. Trojčlenná porota na všetko starostlivo dohliadala. Všetko sa uskutočnilo aj s podporou pani starostky obce Kajal. Všetci prítomní boli ocenení, dostali diplom, pohár aj medailu. K tomu všetkému aj fľašu dobrého vínka. Za všetko ďakujeme predsedovi SZZP v Kajali, pánovi Szokemu.

Výborne sme sa u Vás cítili.